O nás

Zverte nám svoju starostlivosť o bielizeň

Lavaton je najväčšia a najmodernejšia priemyselná práčovňa na Slovensku so sídlom v Trnave.

V našej spoločnosti  sa špecializujeme na komplexný prenájom a pranie bielizne a pracovných odevov. Ako najväčšia a najmodernejšia priemyselná práčovňa v Slovenskej republike spájame naše skúsenosti s jedinečným „know how“, vďaka ktorému ponúkame širokú škálu prenájmu a zároveň odbornej starostlivosti o odevy a bielizeň.

Naša nepretržitá, moderne vybavená prevádzka spĺňa i tie najnáročnejšie normy a denne spracováva približne 35 ton bielizne, pričom berieme nemalý ohľad aj na životné prostredie. Viac ako 60 ročné skúsenosti, moderné technológie a nový vozový park robia Lavaton exkluzívnym prevádzkovateľom servisného prenájmu bielizne, tzv. textil leasingu. Kedykoľvek bude treba, náš prozákaznícky servis a profesionálny prístup sa postarajú o vašu spokojnosť!

Filozofia

Spokojný zákazník je základom existencie firmy Lavaton. Nášmu zákazníkovi ponúkame stále zvyšujúcu sa úroveň kvality, inovatívnosť, profesionálny a individuálny prístup, korektnú cenu a maximálnu spoľahlivosť.

Certifikáty

Sme hrdí na fakt, že naším zákazníkom môžeme zaručiť hygienickú čistotu rovnako ako aj prenájom bielizne a odevov. Zároveň sme držiteľmi certifikátov ISO 9001 (systém manažérstva kvality), ISO 14001 (systém enviromentálneho manažérstva) a ISO 18001 (systém manažérstva bezpečnosti).

Vozový park

Vozový park práčovne  Lavaton s.r.o. sa skladá z flotily 22 vozidel.
Sme  B2B orientovaná spoločnosť s nadštandardným dopravným a zákazníckym servisom.
Disponujeme 7 osobnými referentskými a 15 nákladnými vozmi.
Nákladné vozidlá rozvážajú vypratú a špinavú bielizeň a sú rozdelené do troch hmotnostných kategorií:
Do 3.5 tony dodávkové vozy Fiat Ducato.
Do 7.5 tony nákladné vozy značiek Reanult Mascott a Iveco Daily.
Do 12 ton nákladné vozidlá Renault Midlum.
Nákladné vozidlá sú prispôsobené k transtportu vozíkového systému bielizne. Vozidlá sú osadené hliníkovými nástavbami a vybavené hydraulickými plošinami k optimálnej manipulácii. Autá sú vybavené  satelitným systom GPS, ktorý umožňuje optimalizovať rozvozové trasy i časy dodania bielizne našim zákazníkom.
Vodiči sú pravidelne preškolovaní a pripravení  na rozvoz prádla systémom door to door. V prípade pracovných odevov naši šoféri  prádlo vkladajú priamo do šatňových skriniek zamestnancov.
Náš vozový park realizuje rozvoz prádla 7 dní v týždni  vrátane sviatkov po celom Slovensku, respektíve medzinárodnú dopravu bielizne v Rakúsku, Maďarsku a Českej republike.
V našej spoločnosti dodržiavame najprísnejšie normy pre životné prostredie, naše vozidlá sú v priemere 3 roky staré a plnia emisné normy Euro 4 a Euro 5.
Za rok 2014 najazdila naša vozová flotila vyše 1,4 mil. km.

Sme tu stále pre vás.

Vzťah k životnému prostrediu

V Lavatone taktiež berieme veľký ohľad na životné prostredie – sme ekosociálna spoločnosť a pozitívny vzťah k enviromentalistike vnímame ako našu povinnosť záväzok do budúcnosti.